انتقاد شدید امام جمعه سراب از مداحان تاریخ : شنبه، 4 آبان ماه ، 1392
موضوع : اخبار رسمي


 

امام جمعه سراب با انتقاد شدید از مداحان چند میلیونی و نرخ‌های کذایی برخی مداحان گفت: مداحی که برای مدح اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون داری مجلس حسینی را ندارد.

انتقاد شدید امام جمعه سراب از مداحان چند میلیونی

قابل توجه آقایان مداح مشهور و معروف کشور....! وکسانی که دستگاه امام حسین(ع) را نردبانی قرار داده اند برای رسیدن به منافع و اهداف شخصی خود...! 

به گزارش پایگاه خبری مذهبی بچه شیعه و به نقل از خبرگزاری فارس از سراب: حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی صبح امروز در جمع جوانان شهرستان سراب اظهار کرد: آیین‌های ویژه محرم و صفر باید طوری برنامه‌ریزی و اجرا شود که در ان فلسفه و هدف اصلی از قیام حسینی در متن قرار داشته باشد.

وی با انتقاد شدید از مداحان چند میلیونی و نرخ‌های کذایی برخی مداحان گفت: اخیرا با کمال تاسف شنیده شده که گروهی از مداحان شهر اردبیل که به شهرهای همجوار نیز مداح می‌فرستند هزینه و نرخ 10میلیون تومان تعیین کردند.

امام جمعه سراب با ابراز تاسف و ناخرسندی از این وضع اظهار کرد: مداحی که برای مداحی اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون‌داری مجلس حسینی را ندارد.

امام جمعه سراب به نقل قولی از حجت‌الاسلام عاملی نماینده ولی فقیه در اردبیل اشاره کرد و گفت: در بیان دغدغه خود در این زمینه آقای عاملی به صراحت تاکید کرد که مردم از راه دادن چنین مداحانی به مجالس جلوگیری کنند.

امام جمعه سراب به چشم و هم‌چشمی برخی هیئت‌های عزاداری در این زمینه هم اشاره کرد و یادآور شد: در یکی از محله‌های فقیرنشین سراب مداحی برای نیم ساعت 1.5 میلیون تومان از آن هیئت گرفته بود در حالی که افرادی در آن محله محتاج چند 10 هزار تومان هستند.

نباید حاشیه‌ها بر متن‌ها غلبه کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی سراب به ضرورت اجتناب از حاشیه‌ها در عزاداری‌ها تاکید کرد و گفت: نباید حاشیه‌ها بر متن غلبه کند که در اینصورت از اهداف عالی محرم و صفر فاصله گرفته‌ایم.

وی نماز را روح برنامه‌های عزاداری‌ها دانست و افزود: چگونه می‌توان در وقت اذان و نماز همچنان به مداحی و عزاداری پرداخت در حالی که نماز اول وقت در بحبوبه میدان جنگ در عاشورا الگویی برای مومنان و دوستداران اهل بیت است.


انتقاد شدید امام جمعه سراب از مداحان چند میلیونیمنبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1192