در گفتگویی اختصاصی با برادران تاج لنگرودی تاریخ : سه شنبه، 19 آذر ماه ، 1392
موضوع : اخبار رسمي


 

در گفتگویی اختصاصی با برادران تاج لنگرودی، در پی اهانت به فرندان امام حسین (ع) مطرح

   برادران تاج لنگرودی    

آقا شیخ محسن تاج: رسانه ای ها و همچنین بچه هیئتی ها شکایت نامه حقوقی تنظیم کنند / آقا شیخ مسعود تاج: این سخنان موهن، ناشی از ضعف عقیده و بی معرفتی است ادامه مطلب را ببینید و بخوانید

به گزارش سایت فرهنگی مذهبی بچه شیعه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیئات مذهبی (وارث) : در پی بی حرمتی و بازنشر سخنان موهن و سخیف حسن عباسی نسبت به فرزندان امام حسین علیهم السلام، به سراغ دو تن از روحانیون مطرح شهر تهران رفتیم تا نظرشان را در مورد این حرکت ناشایست جویا شویم.

برادران تاج لنگرودی! هر دو از وعاظ مطرح و خوش نام شهر تهران هستند.

آقا شیخ محسن و آقا شیخ مسعود! هر دو از شاگردان آیت الله مجتهدی (ره) و آیت الله خوشوقت (ره) هستند. مصاحبه مفصلی را با این دو برادر داشته ایم که به زودی مشروح کامل این گفتگو منتشر خواهد شد. اما آنچه الان به آن پرداخته ایم نظرات حسن عباسی است نسبت به ذوات مقدسه خاندان امام حسین علیه السلام.

اول با آقا شیخ محسن، برادر بزرگتر صحبت کردیم. او همان است که همیشه چفیه بر دوش دارد و از مدافعان نظام مقدس اسلامی بر روی منبر است و همیشه بصیرت را الویت می داند.

در ادامه سخنان خواندنی و صریح این روحانی متعهد را در این باره می خوانید:

وارث: در این روز ها فیلمی در فضای مجازی بازنشر یافته است که متعلق است به سخنان حسن عباسی در سال 85 در شهر همدان! آیا شما این فیلم را دیده اید؟ نظرتان در ایباره چیست؟

 

حجت الاسلام شیخ محسن تاج لنگرودی: بله، متاسفانه فیلم کامل این توهین را دیده ام!

در ابتدا، من راجع به اسم و فامیل ایشان یک نکته ای عرض کنم، و آنهم اینکه ایشان با این حرف هایی که زده است نه "حسن: است و نه "عباسی".

ایشان اینقدر سخیف است که حیف است که حتی امثال بنده که کوچکترین خادم اهل بیت(ع) هستیم، خرجش بشود.

به نظر بنده در مقابل این اتفاق بهترین کار این است که شماها که دارای سایت هستید و یک وجهه رسانه ای دارید در بین هیئت ها یک شکایت نامه ای تنظیم کنید و یک وکیل هم گرفته شود.

بنده اعتقادم بر این است که ایشان به دلیل توهینی که کرده است و با توجه به منابع فقهی و روایی حکمش غیر از ارتداد نمی تواند چیز دیگری باشد.

 

اگر آسیبی متوجه جامعه است من اول باید آسیب رابشناسم و بدانم که چه چیزی آسیب است. مثال در بحث روضه و مقتل بعض از روضه ها هست که سند ندارد ولی ساختار شکن نیست مثلا اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها موقع شهادت حضرت عباس علیه السلام آمدند! سندی نداریم جز آنکه شیخ جعفر شوشتری یک نوع استحسان دارد اینجا. در عین حال ما این روضه را می خوانیم در حالیکه سند ندارد چون ساختار شکن نیست.یک موقع یک آسیب متوجه هیئت ها هست که ساختار شکن است. 

ما باید افتخارمان باشد که مجنون اهل بیت علیه السلام باشیم.من گاهی موقع رانندگی می بینم که جوانی پشت شیشه ماشین اش نوشته: "انا مجنون الحسین" لذت می برم و به او با لبخند رضایت، نگاه می کنم.

این آقا اصلا نمی فهمد دیوانگی در وادی اهل بیت علیهم السلام یعنی چه؟ لذا به نظر بنده اصلا آسیب شناسی نکرده است و اعتراضات شخصی خودش را که خیلی هم سخیف است بیان کرده است.

اینکه حضرت علی اکبر علیه السلام را این آقا اینطور یاد می کند در زیارت نامه ماثور ایشان آمده است که یکی از مصادیق آیه تطهیر این بزرگوار است. آن وقت اینطور گفته شده که ناشی از ضعف عقیده و بی معرفتی است.

البته این را هم عرض کنم، این دست از اتفاقات شاید آغاز یک جریانی باشد برای بیان عظمت بیشتر قرآن و اهل بیت. مثل آن روزی که در یکی از کشورها توسط ملعونی قرآن آتش زده شد و پرفروش ترین کتاب در بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکا کتاب شریف قرآن می شود.

این حرفها به نظر بنده یک انگیزه ای ایجاد می کند، مثلا برای منِ منبری که بیشتر عظمت جناب علی اکبر علیه السلام را به مردم معرفی کنم، مافوق همه تصوراتی که از ایشان وجود دارد. مانند حرکتی که در جهت حمایت از امام هادی علیه السلام و جریان مفرت شناسی ایشان اتفاق افتاد، که باعث توجه بیشتر مردم به این بزرگوار شد.

- پس از پایان سخنان شیخ محسن، نوبت به برادر کوچک تر شد! آقا شیخ مسعود تاج لنگرودی. متولد دهه 40 است! وی به دست مبارک رهبر معظم انقلاب معمم شده است و شیخ مسعود این را برای خودش افتخار می داند. حرکت و برخورد حاج حسین سازور با حسن عباسی را تائید می کرد و می گوید: دست آقای سازور درد نکند! اما در ادامه ..

وارث: شما بزرگوار این سخنان توهین آمیز را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

بله، من هم فیلم کامل این سخنرانی را دیده ام و حتی در گوشی تلفن همراهم دارم!

بنده به حسن عباسی حرفی نمی زنم چون در قد و قواره این حرف ها نیست! بچه های هیئتی پاسخش را می دهند کما اینکه این پاسخ را داده اند.

من احساس می کنم، باید به کسانی که قوه تحلیل دارند و مدتی تحلیل گر می شوند و در میان مردم جایگاهی پیدا می کنند و بعد می خواهند یک موضوعی را آسیب شناسی کنند، آنهم یک موضوع که قداستی هم دارد، (البته یک آفاتی هم بر آن مترتب است)، یادشان باشد، لحن شان باید متفاوت باشد با لحنی که برای نقد و تحلیل صهیونیسم و وهابیت دارند! چون هیئت جایی است که توانسته اند بوسیله آن نفس بکشند!

یک امر مقدسی را وقتی انسان می خواهد درباره اش صحبت کند می گوید (مثلا) حیف است یک امر مقدسی گرد و غبار رویش نشسته باشد! نباید با آن لحن دشمن ستیز، درباره این امر مقدس آنهم به بهانه آسیب شناسی اظهار نظر کرد.

اگر می خواهد آسیب شناسی کنند و به یک بچه هیئتی یک تذکری بدهند، می توانند خیلی تعریف شده و در قالب احادیث و آیات ارائه شود.

وقتی نتوانی فرق بگذاری میان صهیونیسم و وهابیت با انسان هایی که مروج مکتب اهل بیت علیه السلام هستند، البته با یک آسیب هایی، کارش به یک جایی می رسد که دهان باز می کند و اهانت می کند و خودش را ملعون ازل و ابد می کند و در ردیف عمرسعد قرار می گیرد! در ردیف شمر قرار می گیرد!

مطمئن باشید و باشند که، آنکه بالاتر می رود، رشد می کند و نورانی تر می شود وجهه حضرت رقیه سلام الله علیهاست، وجهه حضرت علی اکبر علیه السلام است ، وجهه حضرت عباس علیه السلام است! و اصلا دست تو نیست که چنین کاری کنی.

امام حسین علیه السلام وصف کرده است حضرت رقیه سلام الله علیها را حضرت علی اکبر و حضرت عباس علیهم السلام را.

وارث: فیلم سخنرانی موهون حسن عباسی (سال 85) در یکی از دانشگاه های شهر همدان در محرم امسال بازنشر پیدا کرده است که موجب شده است شخصیت ها و افراد زیادی به این مسئله عکس العمل نشان بدهند. 


در گفتگویی اختصاصی با برادران تاج لنگرودیمنبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1232