قرائت دعای عرفه در۱۰۵۰مسجد تاریخ : يكشنبه، 29 شهريور ماه ، 1394
موضوع : اخبار رسمي


فضیلت و اثرات روز عرفه
امام سجاد(ع) در روز عرفه صدای نیازمندی را شنید که گدایی می‌کرد. به او فرمود:
«وای بر تو! آیا در مثل چنین روزی از غیر خدا درخواست می‌کنى، درحالی‌که در این روز برای بچه‌هایی که در شکم مادران هستند، امید سعادت و خوشبختی می‌رود».
امام باقر(ع) فرمود: «هیچ‌کس (چه نیکوکار و چه بدکار) در عرفات وقوف نمی‌کند، مگر اینکه خداوند دعایش را مستجاب می‌کند»

به گزارش  بچه شیعه و به نقل از ابنا، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در بیان اهمیت عرفه گفت: روز عرفه، روزی است که حاجیان در سرزمین عرفات وقوف می‌کنند و نغمه ربنا را به لب جاری می‌سازند. از برترین اعمال این روز قرائت دعای عرفه، میراث کلام دلنشین مولا ابا عبدالله الحسین (ع) است.

ادامه مطلب را بخوانید.
حجت‌الاسلام «نصیر نیک‌نژاد» تأکید کرد: شیعیان، نه تنها در مکتب حماسه و شهادت‌طلبی و جهاد، شاگرد عاشورا و درس‌آموز حسین بن علی(ع) هستند، بلکه در نیایش، معنویت و انس با خدا هم، از روح عرفانی اباعبدالله (ع) بهره می‌برند.وی با بیان این‌که "طبق روایات ائمه معصومین، روز عرفه، روز رحمت عام الهی است"، افزود: دعا در این روز، زمینه ساز تجلّی مغفرت و آمرزش خدا نسبت به بندگان است.

این مسئول فرهنگی در همین زمینه به حدیثی از امام سجاد(ع) استناد کرد که فرمودند: "بدبخت‌ترین مردم در روز عرفه کسی است که روز را به شب برساند و گمان کند که خداوند او را نیامرزیده است".

حجت الاسلام نیک‌نژاد خاطرنشان کرد: مراسم قرائت دعای عرفه، چهارشنبه نهم ذی الحجه ۱۴۳۶ه.ق مصادف با اول مهر ماه جاری در ۱۰۵۰ مسجد، هیئت مذهبی، بقاع متبرکه و سایر مراکز دینی شهر و شهرستان‌های استان تهران با حضور مردم مؤمن و خداجو برگزار خواهد شد.


روز-عرفه دعای-عرفه فضیلت-روز-عرفه عرفات بچه-شیعه خواندن-دعای-عرفهمنبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1602