ورق در جنوب‌شرق «حلب» سوریه برگشت تاریخ : پنجشنبه، 7 آبان ماه ، 1394
موضوع : اخبار رسمي


آزادی قریب‌الوقوع مسیر حیاتی «اثریا-خناصر»
ورق در جنوب‌شرق «حلب» سوریه برگشت؛ داعش در لاک دفاعی و محاصره+نقشه

ارتش سوریه در جنوب شرق «حلب» از دو سو داعش و النصره را تحت فشار گذاشته و به احتمال بسیار مسیر حیاتی «اثریا» به «خناصر» بزودی آزاد می‌شود.

      

ادامه مطلب را بخوانید


به گزارش سایت فرهنگی مذهبی بچه شیعه: حملات هوایی روسیه با همکاری جنگنده‌های سوری همچنان مواضع تروریست‌ها را در «درعا»‌ در جنوب و «حلب» در شمال هدف قرار می‌دهند.

روزنامه دولتی «الوطن»‌ سوریه گزارش داد، در راستای این عملیات هوایی، نیروهای ارتش نیز از طریق زمینی ضمن پیشروی در راه حلب-«سلمیه»- موفق شدند تقریبا کنترل راه «خناصر» به «اثریا» را به دست گیرند.

در همین راستا، درگیری‌های ریف شرقی و جنوب شرقی حلب نیز طبق نقشه‌های «جبهه النصره» و «داعش» پیش نرفت؛ زیرا ارتش سوریه و نیروهای حامی آن موفق شدند در برابر حملات عناصر این گروه‌ها در طول منطقه خناصر تا «السفیره» در ریف حلب و «السعن» در ریف «حماه» ایستادگی کنند.

..

روزنامه «السفیر» با اعلام این خبر گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه با حملات هوایی روسیه موفق شدند علاوه بر دفع حملات عناصر داعش، قوسی را تشکیل دهند که مناطق تحت تصرف داعش و النصره احاطه و این مسئله سبب شده است که راه بازپسگیری جاده اثریا-خناصر هموار شود. این در حالی است  که این دو گروه ترویستی 20 کیلومتر از این راه را تصرف کرده‌اند.

یک منبع میدانی نیز درباره وضعیت ریف شرقی حلب گفت: «وضعیت اکنون در ریف شرقی حلب با ثبات است. نیروهای ارتش توانستند در برابر حمله شدید تروریست‌ها که به کشته شدن دهها عنصر داعش منجر شد ایستادگی کنند».

یک منبع میدانی دیگر نیز تأکید کرد، ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای را از دو جهت آغاز کرده است: نیروهای ارتش از سمت اثریا و نیروهای دیگر از سمت خناصر که در نزدیک حلب قرار دارد. این مسئله سبب شده است که عناصر داعش و النصره در منگنه قرار گیرند و احتمالا تا ساعات آتی این راه باز شود.

این در حالی است که ساکنان شهر حلب بر روی عملیات نظامی حساب باز کرده‌اند که هم اکنون برای شکست حصر حلب و تکمیل عملیات تأمین امنیت راه حلب به دمشق آغاز شده است. هدف از عملیات ارتش در ریف شرقی حلب نیز در هم شکستن محاصره فرودگاه نظامی کویرس و تأمین امنیت راه «رقه» است.

..

منبع : فارس

پایان مطلب..........


داعش-سوریه-حلب-بشار اسد-مدافع حرم-مدافعان حرم-daeshمنبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1762