آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: تاریخ : پنجشنبه، 20 خرداد ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: در مراسم حرم حضرت امام‌ (س) یک کار غیراخلاقی واقع شد اقدام غیراخلاقی درحرم امام خوراک رادیوهای بیگانه شده است آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: در مراسم حرم حضرت امام‌ (ره) یک کار غیراخلاقی واقع شد که خوراک رادیوهای بیگاه شده، روزنامه‌ها، سایت‌ها در مقابل هم صف کشیده‌اند و هیزم روی آتش می‌ریزند، همه باید از پرونده سازی علیه همدیگر پرهیز کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران  به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید امروز در آخرین درس خارج فقه خود در سال تحصیلی 89-88 در مسجد اعظم قم گفت: متاسفانه امروز پرونده‌سازی علیه همدیگر زیاد شده است، عاملان این کار دورترین افراد به خداوند و نزدیکترین فرد به کفر هستند.
وی، حفظ آبروی مسلمان را مهمتر از جان او دانست و افزود: فاش کردن پرونده‌های مخفی علیه همدیگر خلاف دستورات اسلام است؛ زیرا اسلام حرمت و احترام آبروی مسلمان را از خون او مهمتر بر می‌شمارد.
این مرجع تقلید ادامه داد: در اسلام تهمت، غیبت و سخن‌چینی به شدت نهی شده است، چون از این طریق آبروی افراد از بین می‌رود.


وی اظهار کرد: در مراسم حرم امام‌(ره) یک کار غیراخلاقی واقع شد، به طوری که بعد از آن روزنامه‌ها و سایت‌ها در مقابل هم صف کشیده‌اند و اختلاف افکنی می‌کنند؛ در حالی‌که آمریکا قطعنامه تحریم تنظیم و صادر می‌کند و از طرفی رژیم صهیونیستی نیز تهدید می‌کند، گر چه این تهدید‌ها واهی است.
مکارم شیرازی ادامه داد: باید جبهه واحدی از علاقمندان به نظام و رهبری تشکیل دهیم و اگر مشکلی پیش آمد، عقلا جمع شوند و با تدبیر مشکل را برطرف کنند.
وی با ابراز تاسف از برخی توهین‌های زشت در جراید، گفت: برخی در جراید حرف‌های رکیک و توهین‌های زشت به یکدیگر می‌کنند که در شأن اسلام نیست.
این استاد درس خارج فقه حوزه ادامه داد: واقعا عاقلانه است زمانی‌که علیه ما قطعنامه صادر می‌شود ما بنشینیم و اختلاف افکنی کنیم!
وی خاطرنشان کرد: اقدام غیراخلاقی در مراسم حرم حضرت امام‌(س) خوراک رادیو‌های بیگانه شده، آنان هر لحظه اقدام به تحریک می‌کنند؛ بنابراین باید کاری کنیم که دشمن ناکام بماند.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=226