هنوز هیچ پاسخ مشخص و شفافی برای این: تاریخ : چهارشنبه، 9 تير ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


هنوز هیچ پاسخ مشخص و شفافی برای این سووال که آیا تجهیزات تلفن همراه موجب ابتلا به تومور مغزی می شود یا خیر وجود ندارد

 دانشمندان با انجام گسترده ترین تحقیق در زمینه برج های مخابراتی تلفن همراه و بروز سرطان در کودکان می گویند: زندگی در نزدیکی این برج ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان در کودکان ارتباط ندارد.    محققان با بررسی هفت هزار کودک انگلیسی و الگوهای سرطان های کودکان دریافتند ابتلا به سرطان پیش از پنج سالگی ارتباطی با سکونت یا عدم سکونت در نزدیکی برج های مخابراتی تلفن همراه ندارد.
پل الیوت مدیر مرکز بهداشت و محیط زیست دانشگاه سلطنتی لندن و یکی از مجریان این طرح گفت: هیچ الگویی که نشان دهد کودکان مادرانی که در دوران بارداری نزدیکی ایستگاه مخابراتی زندگی می کنند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند، وجود ندارد.
استفاده از تلفن همراه طی سالهای اخیر بطور چشمگیری افزایش یافته و مسایلی نیز در مورد تاثیرات این فناوری بر روی سلامتی از جمله ارتباط آن با تومورهای مغزی یا دیگر سرطان ها، مطرح شده است.
کارشناسان با مطالعه حدود ۱۳ هزار کاربر تلفن همراه طی ۱۰ سال، می خواستند بدانند آیا تجهیزات تلفن همراه موجب ابتلا به تومور مغزی می شود یا خیر. آنها نتایج بررسی های خود را ماه گذشته منتشر کردند ولی هیچ پاسخ مشخص و شفافی برای این سووال ارائه نکردند.
اما بسیاری از تحقیقات قبلی ارتباطی بین تجهیزات تلفن همراه و سرطان مغز نشان نداده است.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=275