توافقات محرمانه ضد انقلاب و فتنه گران داخلي تاریخ : پنجشنبه، 31 تير ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


در شرايط درگيري مسئولان فتنه با يكديگر، دست هاي اصلي هدايت كننده تحركات آنها اجراي برنامه هاي فتنه گرانه را ادامه مي دهند.

 برخي از خبرها حاكي است محورهايي براي هماهنگي فعاليت هاي ضد انقلاب خارج كشور و فتنه گران داخلي مشخص شده است كه پايه آنها ايجاد ناامني (‌در شكل تروريسم و ...) و نيز سوء‌استفاده از اعتراضات صنفي است و جزئيات آن به اين شرح است:

1- بازتاب تحرکات صورت گرفته و انعکاس جهاني اين اعتراضات 2- حمايت در صحنه با حضور و اعلام همبستگي با آنها 3- ايجاد تريبون براي طرح خواسته هاي آنها 4- اطلاع رساني و ممانعت ازخاموش شدن تحرکات آنها با ايجاد امواج رسانه‌اي 5- ايجاد موج محکوميت هاي جهاني 6-کمک فکري وعملي در گسترش ابعاد اعتراضات و طرح مطالبات جديد       7- ملاقات حضوري براي نمايندگان اصناف و رهبران جنبش سبز 8- موضع گيري رسمي وعلني در حمايت جنبش سبز از اصناف گزارش ديگري حاكي است فردي كه در گذشته داراي مناسباتي با اصولگرايان بوده است،   ديدارهاي منظمي را خود با حلقه واسطه يکي از گروه هاي مطرح دوم خردادي برگزار مي کند. در اين جلسات که هرهفته در ساختماني واقع در يکي از مناطق شمالي تهران  برگزار مي شود موضوعات مختلفي براي جريان سازي در فضاي سياسي کشور با هدف گذاري مناسبات و معادلات سياسي آينده مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد. گفته مي شود تلاش براي يارگيري از ميان رسانه ها با وعده هاي مالي، راه‌اندازي رسانه هاي جديد،تقسيم کار براي ايجاد موج ها در مناسبات مختلف،استفاده از پتانسيل گروههاي دوم خردادي براي نفوذ در برخي صنوف و سطوح فرهنگي – اجتماعي و...از جمله محورهاي جلسات نماينده جريان انحرافي با حلقه واسطه گروههاي دوم خردادي است. با اين حال خبر مي رسد كه تلاش جريان فتنه براي آشتي دادن سران خود به نتيجه مشخصي نرسيده است . به عنوان مثال جلسه اي كه براي آشتي كنان كروبي و خاتمي در شمال تهران تشكيل شده بود، به رغم تمايل خاتمي به مصالحه، با پافشاري كروبي بر مواضع خود و متهم كردن خاتمي به عافيت طلبي و عدم همراهي با جنبش سبز سبب شد كه خاتمي نيز به ارائه فهرستي از كارهاي اشتباه كروبي كه باعث ضربه زدن به جريان موسوم به اصلاحات شده است بپردازد و عملا تلاش براي آشتي اين دو بي نتيجه بماند. پيش از اين خبر ديگري از اقدام مشابهي براي هماهنگي خاتمي و موسوي منتشر شد كه براساس آن خاتمي هزينه هاي تندروي موسوي و همسرش و در نتيجه آسيب پذيري جريان فتنه‌گر را به وي گوشزد كرده بود. با همه اينها بخشي از ضد انقلاب همچنان قدرشناس خيانت هاي مسئولان فتنه هستند. فرخ نگهدار عضو فراري گروهك فدايي خلق در نشست شماري از عناصر ضد انقلاب با بيان اينكه «بسياري از اصولگرايان مي گويند موسوي و كروبي ديگر جزو نظام نيستند بلكه سران فتنه هستند»، افزود: جنبش سبز در تحليل نهايي به لحاظ سياسي تلاشي براي تحميل اپوزيسيون يا تحمل آن در درون نظامي سياسي عملا موجود كشور است. تمام اين كشمكش ها مي خواهد عدم تمكين از رهبري را به رسميت بشناسد. آقايان؛ كروبي و موسوي بخش عمده اي از فعالان سكولار و مخالف هر نوع حكومت ديني را هم به ميدان كشيد و به حمايت واداشت.» اين تحليل صرفا مربوط به اين عنصر ضدانقلاب قديمي نيست . چند روز قبل سايت كلمه ارگان رسمي ميرحسين موسوي ماهيت ضد دين فتنه سبز را آشكار كرد. اين سايت در مقاله اي با عنوان «‌جايگاه دين در جنيش سبز» تصريح كرد « با در نظر گرفتن تكثر گرايي جنبش سبز نمي توان از « اسلام سياسي جنبش سبز » سخن گفت چرا كه اين تنها اعتقاد بخشي از جنبش است، هر چد كه اين بخش بزرگ باشد . اين بخش مي تواند در نهايت عملا در «‌حوزه  عمومي » ‌با تشكيل احزاب دموكراتيك اسلامي شركت كند و مبلغ چنين اسلام سياسي اي باشد. ولي به هيچ وجه خواسته هاي اين بخش نمي توانند جزء حداقل‌هاي مورد توافق تمام اعضاي جنبش سبز قرار گيرند.»


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=308