بيانيه مشترك آمريكا و رژيم صهيونيستي : تاریخ : يكشنبه، 2 آبان ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


بيانيه مشترك آمريكا و رژيم صهيونيستي :
ايران بزرگترين چالش آمريكا و رژيم صهيونيستي است


آخرين بيانيه مشترك معاونان وزير خارجه آمريكا و رژيم صهيونيستي كه هر شش ماه پس از ديدار منظم اين دو صادر مي شود حاوي تكرار اعتراف به يك واقعيت انكار ناپذير است.

جيمز استاينبرگ و داني ايالون در اين بيانيه تصريح كرده اند: «ترديدي نيست كه ايران بزرگترين چالش و مشكلي است كه در خاورميانه در برابر آمريكا و اسرائيل قرار داردم» آنها هم چنين اعلام كرده اند: « ما همچنان از سياست دو مسيره مذاكره و تحريم حمايت مي كنيم و تعامل و فشار را براي تغيير محاسبات استراتژيك ايران ضروري مي دانيم.»

همزمان با اين بيانيه ها البروك فرستاده ويژه اوباما در امور افغانستان و پاكستان از وقوف آمريكا بر نقش مهم ايران در امنيت افغانستان و بازگشت صلح به اين كشور سخن گفت ولس آنجلس تايمز با اشاره به ديدار اخير نوري مالكي نخست وزير عراق با رهبر معظم انقلاب نوشت: «توصيه رهبري ايران به تشكيل سريع دولت در عراق زايل كننده تصميمات دولت آمريكا براي ايجاد دولتي غربي در عراق است. اين سفر از نقش موثر ايران در عراق حكايت مي كند. آمريكا چه بخواهد و چه نخواهد ايران گرانيگاه امنيت در منطقه است.» مشكل مورد اشاره معاونان وزير خارجه آمريكا و رژيم صهيونيستي در جريان سفر فلتمن ديگر معاون وزارت خارجه آمريكا به لبنان نيز آشكار شد. ميشل سليمان، رئيس جمهور منضبط لبنان حتي حاضر نشد براي اين ديدار با لباس رسمي (كت و كراوات) حاضر شود و با پوشيدن تي شرت در اين ملاقات سعي كرد به آن جنبه رسمي ندهد. اما جريان 14 مارس سعي كرد با ترساندن مقامات لبناني از احتمال غلبه حزب رقيب و افراطي اوباما (حزب جمهوريخواه) در انتخابات پارلماني آمريكا به اهداف فلتمن در اين سفر كمك كند. در اين حال روزنامه الديار چاپ بيروت نوشت ،سازمان هاي جاسوسي آمريكا، فرانسه، آلمان، انگليس و برخي كشورهاي عربي به دقت جزئيات سفر احمدي نژاد به لبنان را پيگيري مي كردند. از نكات جالبي كه مطبوعات لبنان درباره حواشي اين سفر ذكر كرده اند، خبر روزنامه السفير در باره پيشنهاد احمدي نژاد به سعدحريري براي همراهي با وي در سفر به جنوب لبنان است . السفير با اشاره به اصرار سعد حريري نخست وزير لبنان به حضور طولاني احمدي نژاد در ضيافت ناهار وي قبل از سفر به بنت جبيل نوشت: « در اين حال بود كه احمدي نژاد رو به حريري كرد و گفت ، نظر شما چيست كه با هم به جنوب برويم و در راه ساندويچ بخوريم.»


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=488