دام هاي شيطان رجيم تاریخ : جمعه، 7 آبان ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


  شيطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اينكه از بهشت رانده شود خدا را بسيار عبادت كرد و فقط يك  نماز دو ركعتي او چهار هزار سال طول كشيد وقتي خدا انسان را از خاك افريد و در آن روح دميدبه تمام ملائكه دستور داد كه  به آدم سجده كنند و همه سجده كردند به غير از ابليس ،شيطان به خدا گفت (( من هفتاد هزار سال تو را عبادت كرده ام و  خودت فرموده اي كه هر كس مرا عبادت كند عبادتش را بي نتيجه نميگذارم و عوضش را به او ميدهم . خداوند فرمودند : هر چه در دنيا مي خواهي به تو عطا مي كنم ،شيطان گفت : اول اينكه اجازه بدهي تا روز قيامت زنده بمانم ،خداوند فرمود تا انروز ترا مهلت ميدهم . دوم اينكه در مقابل هر يك از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا كني كه براي هر يك از اولاد آدم دو فرزند مسلط كنم كه آنها  را به گمراهي بكشانند.خداوند باز هم قبول كرد. برای ورود به این بخش بر روی ادامه کلیک کنید

سوم اينكه از تو مي خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جريان دهي كه در هرجاي بدن بتوانم اورا به معصيت بكشانم.

چهارم اينكه ميخواهم از اولاد ادم ما را نبينند ولي ما آنها را ببينيم .

پنجم اينكه ميخواهم به من قدرتي دهي كه به هر شكلي كه بخواهم در آيم و هر كجا مي خواهم بروم

ششم اينكه ميخواهم تا دم مرگ پيش اولاد ادم باشم (يعني حتي وقتي حضرت ملك الموت براي قبض روح به سراغ انسان مي آيد شيطان هم حاضر مي شودتا انسان را وسوسه كند)امام محمد باقر(ع)فرمودند هنگامي كه انسان در حال جان كندن است خيلي تشنه مي شود و در آن هنگام شيطان با يك ليوان آب مي آيد و مي گويد اگر بر من سجده كني و كافر شوي اين آب را به تو مي دهم وقتي نااميد مي شودشيطان آب را ميريزد و ميگويد من از تو بيزارم و مي رود.

هفتم اينكه از تو ميخواهم كه مرا بر سينه اولاد آدم مسلطگرداني تا اورا وسوسه كنم

خداوند در پايان مي فرمايند تمتام خواسته هايت را براورده مي كنم  ولي هركس پيرو تو باشد او را با تو به جهنم مي فرستم . بعد شيطان مي گويد : اي خدا به عزت و جلالت قسم كه همه انسانها را  گمراه مي كنم مگر عده ي معدودي كه بنده خاص تو هستند سپس گفت : حالا كه مرا بيرون مي كني جايي براي زندگي كردنم معين كن .
خداوند فرمودند : ترا در حمام ها و هر كجايي كه رفت و امد مردم است قرار مي دهم .شيطان گفت :غذاي من چه باشد؟ خداوند فرمودند : سر سفره اي كه نام من (بسم الله الحمن الرحيم )برده نشود ،بنشين و با آنها كه همچون حيوانات گرسنه هستند ،غذا بخور .
حضرت امام محمد باقر در اين باره مي فرمايد : اگر اول غذا يادتان رفت بسم الله بگوييد آخر غذا بگوييد تا شيطان هر چه خورده برگرداند. بعد شيطان گفت كه من احتاج به آب دارم . خداوند فرمودند : آب تو شراب و هر چيز مست كننده باشد..بعد گفت :براي من كتابي قرار بده . خداوند فرمودند كتاب تو وشم (خالكوبي ها و كتابهاي سحر و جادو) اولين كسي كه سحر و جادو را به انسان آموخت شيطان بود . بعد شيطان گفت : براي من حديثي قرار بده ، خداوند فرمودند : حديث تو دروغ است .
بعد گفت براي من دام و وسيله شكار قرار بده ، خداوند فرمود : زنان را وسيله صيد و بدام انداختن مردم قرار دادم ... روزي حضرت محمد (ص) شيطان را در مسجدالحرام ديد پيش او رفتند و به او گفتند اي ملعون چرا ناراحتي ؟ شيطان گف : چونكه اين همه تلاش مي كنم كه مردم را گمراه كنم ولي تو در قيامت از آنها شفاعت مي كني و تمام زحمات مرا به هدر مي دهي و به همين خاطر با تو دشمنم .
حضرت فرمودند : از امتم چرا ناراحتي ؟
شيطان گفت امت تو چيزهايي دارند كه امت هاي ديگر ندارند
اول اينكه : وقتي به هم ميرسند سلام مي كنند كه (سلام) اسم خداست و من از اين اسم مي ترسم
دوم اينكه وقتي همديگر را مي بينند به يكديگر دست مي دهند و تا دستهايشان از هم در نيامده گناهانشان بخشيده مي شود .
سوم اينكه وقتي ميخواهند غذا بخورند « بسم الله » مي گويند و من ديگر نميتوانم غذا بخورم و گرسنه مي مانم
چهارم اينكه :
 بعد از خوردن غذا « الحمدلله » مي گويند
پنجم اينكه :
وقتي اسم تو مي ايد بلند صلوات ختم مي كنند و آنقدر ثواب آن زياد اس كه من فرار مي كنم
ششم اينكه :
وقتي ميخواهند كاري بكنند ان شاءالله مي گويند و من ديگر نميتوانم در اين كار دخالت كنم و آنها را بر هم زنم .
هفتم :
اينكه صدقه مي دهند و وقتي كه صدقه ميدهند هم گناهانشان آمرزيده ميشود هم هفتاد نوع بلا را از خود دور مي كند به همين دليل حضرت نبي اكرم (ص) فرمودند : وقتي انسان دستش را در جيبش مي كند تا صدقه بدهد هفتاد شيطان دست او را ميگيرند تا منصرف نمايند.
هشتم :
 آنان كه قرآن مي خوانند و در خانه اي كه قرآن خوانده شود ديگر جايي براي من نمي ماند چون در آن خانه ملائكه رفت و آمد مي كنند
نهم :
آنكه مرا زياد لعنت مي كنند و با هر لعنت يك زخم بر بدنم مي افتد و تا زماني كه آن شخص را به گمراهي نكشانم انها خوب نمي شود.
دهم اينكه :
هنگامي كه گناه مي كنند سريع توبه مي كنند و زحمات مرا به هدر مي دهند
يازدهم اينكه عطسه كه مي كنند الحمدلله مي گويند حضرت فرمودند عطسه از طرف خدا و خميازه از طرف شيطان است و وقتي كه عطسه مي كنيد بايد الحمدلله بايد بگوييد .

وقتي انسان نماز مي خواند شيطان از او دور مي شود بخصوص اگر سجده طولاني باشد.شيطان از روي ناراحتي فرياد مي كشد.

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس نماز نخواند از شيطان پست تر است.
چون شيطلن يك خطا كرد و آن هم اينكه بر آدم سجده نكرد ولي اگر انسان نماز نخواند براي خدا سجده نمي كند.حضرت محمد (ص) فرمودند مجوز ورود از پل صراط نماز است و فرمودند : اگر نماز او قبول شود بقيه اعمال او نيز قبول درگاه الهي مي باشد . در نمازها نماز صبح خيلي سفارش شده است و دليل آن ، اين است كه در هنگام شب فرشتگان شب پيش انسان هستند و اعمال شب او را مي نويسند و هنگامي كه اذان صبح را مي دهند فرشتگان شب ميروند و جاي خود را به فرشتگان روز مي دهند پس اگر نماز صبح را بخوانيم در دو پرونده ثبت مي شود . اخرين عمل كه همين نماز صبح است را فرشتگان مي نويسند و اولين نمازي كه در پرونده صبح ثبت مي شود همان نماز صبح مي شود و همچنين از امام صادق (ع)منقول است : كه از صفات مومن اين است كه بسم الله الرحمن الرحيم را در نماز بلند بگويد و هركس بعد از تكبيرنماز قبل از شروع حمد اعوذبالله من الشيطان الرجيم را بگويد به اندازه هر مويي كه در بدن اوست هزار حسنه براي او مي نويسند و پيامبر فرمودند : هركس بعد از نماز تسبيحات حضرت فاطمه (س)بگويد بخصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دستهايش در روز قيامت او راشفاعت مي كنند

براي سلامتي آقا امام زمان صلوات (تعداد صلوات ازاد از 1 به بالا )


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=505