اهداف واقعي اعتدال نمايي برخي از اصحاب فتنه: تاریخ : چهارشنبه، 12 آبان ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


اهداف واقعي اعتدال نمايي برخي از اصحاب فتنه


اين روزها اميد جريان مدعي اصلاح طلبي براي احياي سياسي خود به تلاش هايي به منظور كشاندن پاي برخي از رقيبان گذشته خود معطوف شده است .

 يكي از عناصر افراطي سابق جريان فتنه به نام حكيمي پور در روزهاي اخير خواستار ملاقات اعضاي اين جريان با آقاي علي اكبر ناطق نوري براي تحقق اين هدف شده است. خبري هم از طرح مجدد موضوع آشتي ملي در ملاقات محمدرضا خاتمي با آقاي ناطق نوري حكايت دارد. بر اساس اين خبر رضا خاتمي پيش از اين چنين پيشنهادي را با محمدهاشمي رفسنجاني و آقاي سيدحسن خميني نيز در ميان گذاشته بود. البته آقاي ناطق نوري در پاسخ رضا خاتمي تأكيد كرده است كه بايستي نسبت اين پيشنهاد با نظرات رهبر معظم انقلاب در خصوص حوادث سال انتخابات 1388 مورد بررسي قرار گيرد.

زمينه سازي براي اين تحرك سياسي از طريق موضعگيري هاي پي در پي محمدخاتمي عليه برنامه هاي تند روانه اطرافيان ناتوان و از رمق افتاده موسوي و كروبي و ديگر فتنه گران براي روز 13 آبان و ... صورت مي گيرد. خاتمي با بيان اين كه « قرار اين نبود و نبايستي چنين حركات ناشيانه و سبكي مطرح مي شد»گفته است:«ما تعارف نداريم ، وقتي يک مطلب در عمل به بن بست مي رسد ، اصرار بر آن لجاجت است و سبک مغزي ، من بارها گفته ام از جاهايي که ديدگاه ما زاويه مي گيرد ، همين نگرشي است که آقايان نسبت به نظام در پيش گرفته اند ، اين حرکات مردم را خسته کرده است و شرايط را هم عليه ما تغيير داده است ، تاسف مي خورم از اين همه کوته بيني وباقي ماندن در سطح .» ظاهراً مقبوليت تر اشي براي اين نوع اظهارات خاتمي از طريق آشفته جلوه دادن فضا نيز جزئي از سناريوي جريان فتنه گر مدعي اصلاح طلبي است. حسين موسوي تبريزي رئيس خانه احزاب در دوران دولت خاتمي در ديدار با برخي دانشجويان در شيراز گفته است: شما بايد تلاش هاي خود را براي به وجود آمدن جو غير آرام در كشور انجام دهيد، جريان اصولگرا هميشه از ضعف اصلاح طلبان نهايت استفاده را مي برد.در شرايط فعلي بايد فضاي سياسي كشور را شلوغ كرد و زمينه واكنش هاي عمومي را در اين زمينه فراهم كنيم .وي افزوده است : من به آقاي اشرفي اصفهاني نيز تأكيد كردم نگذاريد در خانه احزاب فضا آرام بماند، جلسه بگذاريد و شلوغ كنيد. چون در فضاي فعلي اصلاح طلبان در موضعي قرار مي گيرند که جايي براي ادامه حيات سياسي نخواهند داشت. وي تأكيد كرد: جريانات سياسي بايد به هر ترتيبي كه شده مسجد آقاي دستغيب را در شيراز پر كنند و فضايي را فراهم كنند كه ايشان سر موضع قرار بگيرند. گفتني است حلقه اطرافيان موسوي و كروبي از دو هفته قبل رايزني براي به صحنه آوردن هواداران در روز 13 آبان را آغاز كرده بودند. اظهارات كروبي كه طرح «امنيت محله محور» براي مبارزه با سارقان و ... را « آماده شدن نيروي انتظامي براي به ميدان آمدن سبزها» دانسته نشان دهنده اميدواري كاذبي است كه سران خيال پرداز فتنه به كارآمدي اراذل و اوباش براي درگيري با نظام دارند. در روزهاي گذشته در حاشيه نمايشگاه مطبوعات كمپين امضايي براي تقاضاي خلع لباس كروبي صورت گرفت كه رقم امضاهاي آن تا ديروز به حدود 3000 امضاء رسيده بود. در اين ميان هدف واقعي محمد خاتمي از اعتدال نمايي اخير را مي توان در اظهارات ديگري كه از او نقل مي شود ديد. خاتمي در خلال ابلاغ ماموريت تهيه منشور جديدي براي اصلاحات، بر استفاده از ظرفيت هاي درون نظام براي ادامه فعاليت جريان مدعي اصلاح طلبي تأكيد كرده و گفته است كه حاكميت به دليل تحريم ها و هدفمند كردن يارانه ها در تنگناهايي قرار گرفته كه مجبور به پذيرش اصلاح طلبان است و اين شرايط بهترين فرصت براي بازسازي اصلاحات مي باشد. هم چنين شنيده شده خاتمي با بيان اينكه بايد با نظام به چانه زني پرداخت، گفته است، ما بايد تلاش فراواني كنيم كه ما دوم خردادي ها را فتنه گر خطاب نكنند.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=515