تحليل پشت پرده فتنه‌گران مدعي اعتدال تاریخ : چهارشنبه، 19 آبان ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


تحليل پشت پرده فتنه‌گران مدعي اعتدال


جريان متظاهر به اعتدال‌طلبي در ميان فتنه‌گران، در جلسات داخلي به برخي از رفتارهاي خود در جريان فتنه سال 1388 تفاخر مي‌كند.

 چهره برجسته اين جريان اخيراً در جلسه‌اي با مشاوران رده اول خود، مدعي شده است كه جريان مدعي اصلاح‌طلبي موفق شده است «چهره مقتدرانه و مورد وثوق يك دولت آرماني در دهه 60 »را در مقابل دولت كنوني قرار دهد و حافظه مردم را به وسيله مطرح كردن ضعف‌هاي دولت نهم تغيير دهد. وي «جذب و همراه كردن و آموزش و به وجود آوردن ياورهايي كه بتوانند با تنش هزينه بپردازند» و نيز« تغيير نگرش از يك ديدگاه مبتني بر انزواطلبي و فضاي بسته و كنترل شده به ديدگاهي بر محور آزادي‌هاي دنياي متمدن و در مقابل با جهان، و جلب اعتماد دنياي متمدن»(!) را از مهم‌ترين اقدامات جريان فتنه برشمرده است.

اين چهره مشهور جريان مدعي اصلاح‌طلبي در عين حال با  اذعان به اين كه« نقش رهبري و بعضي مسائل را آن صورت كه مي‌بايست، تا به اين حد اثرگذار ديده نشده بود» تاكيد كرد: "من اين تز را كه آن قدر ادامه دهيم تا فضا باز شود را عقلي نمي‌دانم و موافق نيستم." در همين حال خبر ديگري حاكي است كه محمد خاتمي به ميرحسين موسوي پيغام داده است: "اگر بيش از اين خطوط نظام و اصلاحات را بشكني يا بايد اپوزيسيون بشوي يا از صحنه سياست كاملا حذف شوي" خاتمي در كنار اين‌گونه موضعگيري‌ها اين امكان را نيز براي عناصر مجاهدين و مشاركت فراهم كرده است كه با استفاده از پوشش فرهنگي و به ظاهر غير سياسي بنياد باران فعاليت‌هاي سياسي خود را پيگري كنند. كاظم جلالي سخنگوي كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به ادامه فعاليت سياسي اين گروه‌ها در قالب سه گزينه« بنياد ايرانيان، بنياد باران و حزب مشاركت مردمي قم» گفته است:« وزارت اطلاعات و قوه قضائيه هرگونه فعاليت سياسي غير قانوني احزاب منحله در پوشش‌هاي جديد را مورد رصد قرار داده و اجازه فعاليت سياسي به اين احزاب غير قانوني نمي‌دهد. همچنين پس از آن كه عناصر فتنه‌گر خود را به گفت‌وگو با برخي از اصولگرايان متمايل نشان داده‌اند، با واكنش آنان مواجه شده‌اند. حبيب‌ا... عسكراولادي با تاكيد بر همدلي و وحدت در جبهه بزرگ اصولگرايان گفت: «اصلاح‌طلباني كه همراه دشمنان مي‌خواستند اقتدار ملي را بشكنند مشروعيت خود را از دست داده‌اند. » وي افزود: «كساني كه در جنگ نرم آمريكا عليه ايران در جبهه دشمني قرار گرفتند و جمهوريت و اسلاميت نظام را زير پا گذاشتند راي مردم را ناديده گرفتند به اردوكشي خياباني روي آوردند و اقتدار ملت ايران را در برابر عربده‌جويي‌هاي غرب مخدوش كردند منفورترين چهره‌ها در نزد مردم‌اند.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=530