کارشناسان استراتژيک آمريکا تاکيد کردند: تاریخ : شنبه، 22 آبان ماه ، 1389
موضوع : اخبار رسمي


کارشناسان استراتژيک آمريکا تاکيد کردند:
عدم تاثير پيروزي جمهوري خواهان در تعامل آمريکا با ايران


لانديس، زالتسمان وباري روبين سه تحليلگر آمريکايي مسائل استراتژيک تاکيد دارند که پيروزي جمهوري خواهان تاثيري در سياست آمريکا در قبال ايران ندارد.

 اين خبري است که پايگاه اينترنتي آمريکايي ترند نيوز منتشر کرده است. در اين حال راديو فردا- که با ماموريت عمليات رواني عليه افکار عمومي مردم ايران فعاليت مي کند- نيز اظهارات هوشنگ حسن ياري از عناصر فراري ضد انقلاب را پخش کرد که با اشاره به روند مذاکرات هفت ساله ايران با غرب در موضوع هسته اي اذعان کرد: «ايران توانست غرب را در برابر عمل انجام شده قرار دهد. در نتيجه آنچه که ايران امروز حاضر است در مورد آن به مذاکره بنشيند دقيقا آن چيزي نيست که غربي ها دنبال آن مي گردند.»

بهمن آقايي ديگر عنصر فراري ضد انقلاب هم به راديو فردا گفت: کشورهاي غربي با اين مشکل مواجه اند که تحريم ها کار نمي کند و حتي با درگيري نظامي هم مسئله هسته اي ايران حل نمي شود. برخي از شخصيت هاي مستقل آمريکايي نظراتي فراتر از اين ها دارند. رمزي کلارک( وزير دادگستري دولت کارتر) تاکيد دارد که اصولا تحريم هاي غرب عليه ايران بخاطر پيشرفت فناوري صلح آميز هسته اي نيز غير قانوني است.وي حجم گسترده سلاح هاي هسته اي آمريکا را تهديدي براي همه جهان دانست.دوستان منطقه اي آمريکانيز به تدريج آسيب پذيري خود را در همراهي با تحريم عليه ايران آشکار مي سازند. خبر گزاري رويترز اعلام کرد: روز دوشنبه گروهي از تجار و بازرگان دبي در ديدار با امير اين شيخ نشين از موانعي که به علت وضع محدوديت هاي بانکي بر سر راه تجارت با ايران ايجاد شده است، انتقاد کرده اند. صادرات تجار دبي به ايران سالانه به ميلياردها دلار مي رسد.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=534