پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به تاریخ : چهارشنبه، 27 ارديبهشت ماه ، 1391
موضوع : اخبار رسمي


پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به استفتاء هیئت الرضا(ع) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به استفتاء هیئت الرضا(ع) پاسخ گفتند. متن سوال هیئت الرضا(ع) بدین شرح است :

محضر مبارک مرجع تقلید جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با سلام و احترام؛ نظر به این که اخیرا فردی به نام شاهین نجفی که از خوانندگان موسیقی در خارج از کشور است در قالب متن شعر و ارائه تصویری موهون به ساحت مقدس حضرت بقیه الله (عج) و امام علی النقی الهادی (ع) و گنبد مقدس حضرت امام رضا(ع) اهانت کرده و در جهت ترویج این اهانت فایل صوتی و تصویری آن را در پربیننده ترین سایت های اطلاع رسانی قرار داده اند. تصویر و اصل فایل اهانت آمیز فوق به پیوست ارسال می گردد.

خواهشمند است تکلیف شرعی شیعیان و دوست داران اهل بیت (ع) را در این خصوص بیان فرمائید.   حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به این سوال بیان نمودند:  هرگونه اهانت به مقام شامخ امامان معصوم (ع) و توهین آشکار به آنها اگر توسط فرد مسلمانی صورت گیرد موجب ارتداد است و اگر توسط غیر مسلمانی باشد داخل در عنوان سابّ النبی(ص) می‌باشد.

***************************************************************** حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی حکم ارتداد خواننده هتاک را صادر فرمودند.  


پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به استفتاء هیئت الرضا(ع)منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=807