قبیله لبنانی که آل سعود را به وحشت انداخت تاریخ : يكشنبه، 5 شهريور ماه ، 1391
موضوع : اخبار رسمي


  قبیله لبنانی که آل سعود را به وحشت انداخت

سخنگوی قبیله "آل مقداد" روز گذشته نیز اعلام کرد که اگر سرنوشت عضو ربوده شده این قبیله تا روز پنج شنبه معلوم نشود، نیروهای مسلح این قبیله عملیات های خود علیه عربستان، قطر و ترکیه را آغاز خواهند کرد.

حدود یک ماه پیش 11 افسر امنیتی عربستانی، ترکیه ای و قطری در سوریه بازداشت شدند. 

چند روز بعد دستگاه های امنیتی این سه کشور تعدادی کارگر لبنانی را ربودند و آنان را نیروهای نزدیک به حزب الله لبنان معرفی کردند و تلاش کردند با جوسازی رسانه ای، فضا را برای مبادله آنها با نیروهای امنیتی خود آماده کنند اما طرح آنان به بن بست رسید زیرا افراد ربوده شده به هیچ وجه نیروهای حزب الله نبودند.

از جمله افراد لبنانی که توسط سازمان های امنیتی سعودی، ترکیه و قطر ربوده شدند، یک جوان لبنانی از قبیله سرشناس "آل مقداد" بود. آل مقداد یکی از بزرگ ترین، سرشناس ترین و قدرتمند ترین قبایل و خانواده های لبنانی به شمار می رود. این قبیله جوانان جنگجوی بسیار زیاد و حجم زیادی سلاح در اختیار دارند.

دو روز پیش تعدادی از مردان این قبیله با برگزاری کنفرانسی خبری، اعلام کردند که اگر تا چند روز دیگر عضو ربوده شده این خانواده آزاد نشود، انتقام وی را از عربستان سعودی، قطر و ترکیه خواهند گرفت. ساعاتی بعد هم یک شهروند سعودی در لبنان ناپدید شد.

پس از این کنفرانس خبری، رژیم سعودی به وحشت افتاد و فورا به اتباع خود دستور داد هر چه سریع تر خاک لبنان را ترک کنند. البته با هدف کاهش فشار، اعلام کرد که اگر اتفاقی برای شهروندان سعودی در لبنان بیفتد، لبنانی ها مقیم عربستان و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس را اخراج خواهند کرد.

گفتنی است سخنگوی قبیله "آل مقداد" روز گذشته نیز اعلام کرد که اگر سرنوشت عضو ربوده شده این قبیله تا روز پنج شنبه معلوم نشود، نیروهای مسلح این قبیله عملیات های خود علیه عربستان، قطر و ترکیه را آغاز خواهند کرد.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=877