ابهام در مصرف بودجه 150 میلیاردی تاریخ : جمعه، 14 مهر ماه ، 1391
موضوع : اخبار رسمي


 ابهام در مصرف بودجه 150 میلیاردی سازمان تبلیغات

ما 150 ميليارد به سازمان تبليغات داده‌ايم، سوال اين است که اين پول چگونه خرج شده است؟ بودجه‌هاي فرهنگي که به نهادها داده‌ايم و 10 برابر شده چه شده است؟

جناب آقای دکتر خاموشی رئیس کل محترم سازمان تبلیغات اسلامی لطفا جوابگو باشید که این بودجه های میلیاردی را کجا صرف میکنید و وقتی یک عده جوان در سایت خبری مذهبی بچه شیعه و امثال سایت های بچه شیعه برای انجام تکلیف دینی خود در فضای بی بند و بار و بی امن و امان اینترنت در حال جنگیدن با دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب هستن و وقتی به سازمان تبلیغات مراجعه میکنند برای حمایت و پشتیبانی فنی و مالی و حمایت از فعالیت فرهنگی ، مذهبی ، دینی و... متاسفانه با کلمه بودجه نداریم روبه رو می شوند.

آقای خاموشی پاسخگو باش پاسخگو باش پاسخگو باش

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه اجتماعی کلوب داغ کن - کلوب دات کام

 

 

«محمود احمدی نژاد» رئیس جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر روز گذشته (سه شنبه) در بخشی از نخستین نشست خبری خود در سال جاری که با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی در سالن شهید بهشتی ریاست جمهوری برگزار شد، به انتقاد شدید از فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی پرداخت.

احمدی نژاد در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسيد رهنمودهاي مقام معظم رهبري در حوزه فرهنگ چه بوده و عملکرد شما در اين زمينه چگونه مي‌باشد؟ گفت: در زمينه فرهنگي هم بايد بگويم که ما هم نگران مسائل فرهنگي هستيم. انقلاب ما يک انقلاب فرهنگي بود و آنچه که مقام معظم رهبري به ما رهنمود دادند، همان است که در کارگروه‌هاي فرهنگي تصويب و آن را دنبال کرده‌ايم. من فکر مي‌کنم در بحث‌هاي فرهنگي مهمترين مساله رويکردهاي ماست. آيا ملت ما ملتي بي‌فرهنگ است؟ چنين نيست، تاريخ مي‌گويد که ملت ما با فرهنگ‌ ترين است و مردم ما خودشان توانسته‌اند عناصر ممتاز و درخشان فرهنگ خود را حفظ کنند. ملت ما اسلام، توحيد، انسانيت، پاکي و سنت‌هاي متعالي را پذيرفته و پاي آن ايستاده است.

وی افزود: برخي وقتي سخن از فرهنگ مي‌گويند گويا متهم اصلي در اين زمينه مردمند، در حالي مردم ما مدعي هستند. اگر کوتاهي هست بايد از مراکز فرهنگي مانند وزارت ارشاد، سازمان تبليغات، صدا و سيما، حوزه‌ها و دانشگاه‌ها پرسيد. دولت بدنبال آن است که در زمينه‌ فرهنگي رويکرد صحيح را مطرح کند و در حوزه‌هاي کتاب، نظام جامع علمي، بازي‌هاي رايانه‌اي و بنياد سعدي و نهادهاي ديگر اين مساله دنبال شده است، کمک‌هاي اين دولت در حمايت از نهادهاي فرهنگي در طول تاريخ بي‌سابقه است.

احمدي‌ نژاد در ادامه گفت: حوزه فرهنگ حوزه‌اي است که نبايد در آن تحليلي صورت گيرد و ما نبايد به مساله کوچک در اين حوزه بيش از حد بپردازيم. گاهي برخي نهادها اگر کاري نکنند و اقدامي نکنند بهتر است؛ چرا که آنها نمي‌دانند با چه ملتي مواجه هستند، اگر رها کنند ملت خود بهتر عمل مي‌کند. در طول تاريخ کسي نتوانسته به ملت ما چيزي را تحميل کند و بزرگ‌ترين کار فرهنگي، باور کردن عظمت ملت ماست.

وي در ادامه افزود: مشي مقام معظم رهبري و حضرت امام اين است که همواره همان مشي است که دولت نيز دنبال مي‌کند البته اين را بگويم که دولت عامل مستقيم در حوزه فرهنگ نيست، من هم مي‌گويم که همه در حوزه فرهنگ نگاه‌شان بايد بر اساس اعتماد به جوانان باشد؛ چرا که اين جوانان بودند که کشور را نجات دادند، الان هم به نظر من جوانان ما بهترين و پاک ‌ترين هستند، زنان ما بهترين‌ها هستند. شايد عده قليل قليل اقل هستند که سازمان يافته عمل مي‌کنند که حساب‌شان جداست.

احمدی نژاد در پاسخ به اين سوال که مقام معظم رهبري چه انتقاداتي داشتند و در برابر انتقادات مقام معظم رهبري و ديگران چه کاري انجام داديد؟ گفت: البته انتقادات برخي افراد شخصي است، انتقادات رهبري همان انتقاداتي است که ما هم داريم به صدا و سيما و سازمان تبليغات و ساير نهادهايي که در حوزه فرهنگ فعال هستند. ما 150 ميليارد به سازمان تبليغات داده‌ايم، سوال اين است که اين پول چگونه خرج شده است؟ بودجه‌هاي فرهنگي که به نهادها داده‌ايم و 10 برابر شده چه شده است؟ بحث ما تقابل و درگيري نيست، بلکه انتقاداتي از سر دلسوزي و براي تعالي است. انتقادات من و مقام معظم رهبري براي تعالي است و نه تکفير، دلسوزانه و از سر محبت است. اشکالات را بايد بگوييم و معناي آن حمله به افراد نيست.

وي همچنین افزود: از سوي ديگر نبايد مباحث فرهنگي را به چماق سياسي تبديل کنيم. برخي اينطور هستند و تا تريبوني به دست مي‌آورند، ديگران را تکفير مي‌کنند. کسي نبايد ديگري را به ضديت با انقلاب و فرهنگ متهم کند و اين يکي از کارهاي بدي است که انجام مي‌شود.

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه اجتماعی کلوب داغ کن - کلوب دات کام


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=896