اعزام گسترده وهابی‌ها به سوریه تاریخ : سه شنبه، 2 آبان ماه ، 1391
موضوع : اخبار رسمي


 اعزام گسترده وهابی‌ها به سوریه

درهمين ارتباط ، سوريه فهرست اسامي 108 تروريست خارجي که مسئولان سوري آن ها را به اتهام مشارکت در تحرکات تروريستي در سوريه دستگیر کرده اند، به سازمان ملل و شوراي امنيت ارائه کرده است. 

به نقل از العالم، گزارش های مستقل از داخل سوریه از نفوذ و استقرار گسترده وهابی‌ها به این کشور و اقدامات تروریستی آنها حکایت دارد.

بر اساس اطلاعاتي که کارشناسان مستقل در سازمان ملل ارائه کرده اند، گروه هاي سلفي وهابی از يازده کشور عربي ، آسيايي و اروپايي در شهرهاي مختلف سوريه مستقر شده، و در حال اجرای عملیات تروریستی هستند.

نهرین نت نوشت، انفجار ديروز در محله "باب توما " در مرکز دمشق و کشته شدن دستکم ده تن از ساکنان آن که اغلب مسیحی هستند، نشانه اي ديگر از تلاش گروه هاي سلفي وهابي براي به وحشت انداختن و ترساندن مسيحيان، و وادار کردن آنان به فرار از محل سکونت خود در دمشق است.

اذعان جريان سلفي اردن به افزايش حضور طرفداران اين جريان در سوريه به 250 نفر و مشارکت آنان در درگيري هاي دمشق، حلب، ادلب و درعا، دليل ديگري بر حضور گسترده گروه هاي سلفي وهابي در شهرهاي سوريه است.

همچنين يک روزنامه انگليسي از حضور صد انگليسي در کنار عناصر مسلح و تروریست در سوریه خبر داد.

درهمين ارتباط ، سوريه فهرست اسامي 108 تروريست خارجي که مسئولان سوري آن ها را به اتهام مشارکت در تحرکات تروريستي در سوريه دستگیر کرده اند، به سازمان ملل و شوراي امنيت ارائه کرده است.

بشار الجعفري نماينده سوريه در سازمان ملل ، در نامه خود به سازمان ملل توضيحاتي درباره علل بازداشت اين مظنونان تروريستي بيان کرده است.

درحاليکه تحرکات تروريست هاي مسلح در سوريه همچنان ادامه دارد ، نيروهاي امنيتي اين کشور ديروز توانستند در عمليات پاکسازي حلب و مناطق اطراف آن در شمال سوریه، ده ها عنصر مسلح از جمله دو عربستاني به نام هاي " عبد الواحد النجفي " ملقب به شيخ انقلابيون و " حمود العليان " ملقب به ابي سلمى ، و يک قطري به نام " رياض سليمان النايف " را به هلاکت برسانند.


منبع این مقاله : پایگاه فرهنگی مذهبی خبری بچه شیعه
http://www.bacheshie.ir

آدرس این مطلب :
http://www.bacheshie.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=904